A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Хустська спеціалізована школа
І-ІII ступенів №1 імені А.Волошина
Хустської міської ради Закарпатської області

ЯК ДІЯТИ ПІД ЧАС СИГНАЛУ «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

Дата: 18.03.2022 15:30
Кількість переглядів: 196

1. ЯК ЗВУЧИТЬ СИГНАЛ ЗАГАЛЬНОЇ ТРИВОГИ?

Звук сигналу тривоги наростає та знижується. Триває одну хвилину та повторюється не менше трьох разів із 30-секундною паузою. Якщо він припиняє лунати — це не означає "відбій", не виходьте з укриттів.

2. ЯКИЙ ПОРЯДОК ДІЙ ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ?

Під час повітряної тривоги:

- вимкніть світло;

- перекрийте газ;

- візьміть із собою харчові продукти, медикаменти, питну воду, документи;

- за можливості допоможіть дійти до укриття своїм сусідам, дітям та особам похилого віку.

Якщо поряд немає споруд для укриття – НЕ ВИХОДЬТЕ НА ВУЛИЦЮ. Шукайте безпечні місця у власних підвалах, заглиблених чи напів заглиблених приміщеннях, ванних кімнатах або ставайте у дверних отворах.

Не підходьте до вікон. Також не можна фотографувати чи знімати.

Опинившись в укритті, за можливості ввімкніть Fm радіо на частоті 101,6, 101,9 або 107,2 МГц та виконуйте подальші вказівки обласної військової адміністрації.

3. ЧОМУ СИРЕНУ ЧУТНО НЕ У ВСІХ РАЙОНАХ МІСТА ХУСТ?

У м.Хуст встановлено декілька сирен для подачі сигналу, які покривають всю територію міста Хуст, але сирену може бути не чутно через ряд причин: напрямок вітру, пору доби (в день наявні інші джерела шуму), конструкція вікон у будинках та інші.

4. ЯК БУТИ МАКСИМАЛЬНО ПОІНФОРМОВАНИМ ПРО ПОЧАТОК ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ?

В Україні запустили додаток «Повітряна тривога», який сповіщатиме про небезпеку у конкретному регіоні. За словами розробників, він не потребує реєстрації, не збирає персональні дані користувачів або дані про геолокацію.

«Додаток надсилає максимально гучні критичні сповіщення про повітряну, хімічну, техногенну або інші види тривог системи цивільної оборони навіть у беззвучному або сплячому режимі смартфона», – повідомили розробники. Для того щоб отримувати сповіщення, необхідно встановити застосунок через Google Play Market або AppStore. Після цього потрібно надати йому дозвіл надсилати сповіщення та важливі попередження, обравши область, у межах якої ви хочете отримувати сповіщення. Це дозволить відстежувати початок та кінець повітряних тривог.

У застосунку доступні всі області України, а також додано можливість отримувати тривоги лише за обраним районом чи територіальною громадою.

5. ЯКЕ ПЕРЕВІРЕНЕ ДЖЕРЕЛО ПРО ПОВІТРЯНУ ДОПОМОГУ?

Військова адміністрація та її офіційний телеграм-канал https://t.me/zoda_inform

Інформацію про повітряну тривогу та її відбій оперативно повідомляє застосунок «Повітряна тривога». Військова адміністрація безпосередньо отримує сигнал про небезпеку.

 

6.ЧОМУ СИРЕНИ ІНОДІ ЗВУЧАТЬ, АЛЕ НІЧОГО НЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ?

Повітряна тривога оголошується, коли сили ППО сповіщають про рух ворожих літаків у напрямку області або є підтвердження запуску балістичних ракет. Точне місце, куди може влучити ракета чи який населений пункт атакує літак, одразу визначити важко, тому сирени вмикають щоразу, як з’являється загроза.

6. ДЕ ХОВАТИСЯ ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ?

Найкраще — перейти до найближчих укриттів. Це можуть бути підвали та сховища. Якщо немає можливості піти в укриття, то потрібно обрати безпечне місце в будинку чи квартирі.

Такими безпечними місцями є ванна або коридор. Там потрібно лягти або сісти подалі від вікон та дверей. Вважається, що найбільш безпечно за двома стінками: перша стінка бере на себе удар, друга – захищає від уламків.

7. КОЛИ ПОДАЄТЬСЯ ВІДБІЙ СИГНАЛУ?

Після того, як існуюча загроза нападу для громадян минула, використовується сигнал «Відбій повітряної тривоги». Повідомлення з текстом буде транслюватися по всьому радіо- і телевізійних каналах протягом 3 хвилин. Повідомлення про відбій тривоги буде розміщено на офіційній сторінці facebook Хустської міської ради https://www.facebook.com/khustmiskradainform.

Однак слід бути готовим до повторного оприлюднення. Слідкуйте за новинами, не виймайте радіоприймачі. Необхідні речі протягом деякого часу не варто розбирати, а засоби індивідуального захисту тримайте в доступному місці.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора