Правила поведінки під час повітряної тривоги

Дата: 16.04.2022 09:21

Сьогодні серед порад від команди #stop_sexтинг правила поведінки під час повітряної тривоги.

Що важливо обговорити з дітьми щодо офлайн-поведінки під час повітряної тривоги?

Рекомендуємо обговорити зі старшими дітьми потребу завантажити на телефон застосунок «Повітряна тривога» (посилання для операційних систем iOS apple.co/3rxfNtT і Android bit.ly/3JNVQVN), адже не завжди можна почути сигнал із вулиці.

???? У будівлі:

? взяти тривожний рюкзак;

? зайти в укриття (це може бути підвальне приміщення чи паркінг);

? якщо немає спеціального укриття, потрібно спуститися на нижчі поверхи будівлі та обрати безпечне місце (подалі від вікон).

???? У квартирі:

? важливо знайти місце за тримальною стіною (найчастіше це біля вхідних дверей);

? у жодному випадку не підходити до вікон;

? сісти на підлогу;

? накрити тіло й голову ковдрою чи іншими речами.

???? У потязі:

? нахилитися нижче рівня вікон і закрити голову руками.

???? На вулиці:

? зайти в найближче укриття (часто в містах є позначки «укриття» або маршруту до нього).

???? Якщо немає змоги знайти найближче укриття, то важливо:

? триматися на відстані від магазинів із вітринами;

? лягти на землю біля високого бордюру, бетонних блоків;

? закрити голову руками.

???? Якщо ви почули вибухи, залишайтеся в безпечному місці, не підходьте до вікон. Не фотографуйте/не знімайте місце обстрілів. Також не виходьте з укриття раніше ніж за 10 хвилин після відбою повітряної тривоги.

Бережіться, все буде Україна!