Музей історії школи

Музей історії школи відкритий 20 вересня 2007 року. Ідея його створення виникла давно, проте довгий час у школі не було вільних приміщень. Восени 2006 року школа відзначала своє 85-тиріччя, була зібрана велика кількість матеріалів по її історії. З метою збереження зібраного матеріалу, його систематизації педагогічним колективом школи приймається рішення про створення музею історії школи. У музеї проводяться екскурсії для учнів школи як теперішніх, так і колишніх, для батьків та гостей міста. Продовжується поповнюватися зібрання музею, основний фонд якого складається з майже 350 експонатів, з них 105 – оригінальних. Багато серед них фотографій з історії школи та міста різних років, збереглися наочні посібники як періоду існування гімназії, так і перших років радянської влади.

Відеопроєкт членів краєзнавчого гуртка «Юні екскурсоводи» до 75-річниці утворення Закарпатської області у складі України «За мить до 100…».

Наші іноземні гості

Сьогодні наш навчальний заклад зустрічав незвичайних гостей. Подорожуючи Закарпаттям, до столиці Карпатської України завітали іноземні друзі - представники європейського кооперативу Лонго Май. По-особливому трепетно німець Марсель Ховард та виходець з Ізраїлю Дан Уберман, які постійно проживають у Франції, відвідали нашу школу, позаяк свого часу, ще в далекому 1998 році, організація, до якої вони належать, зробила свій значний фінансовий внесок у відновлення спортивного залу після паводку. Ремонт підлоги у спортзалі проводився після цього ще кілька разів, адже повінь повторювалася, проте вони по праву можуть вважати себе одними із благодійників у розвитку спортивного шкільного життя.  Екскурсію для гостей провела вчителька історії Олена Юріївна Алексик. А допомогла їй учениця 11-го класу Юлія Фінюк, яка власне разом із директором школи Олександром Юрійовичем Липчеєм перекладала всю озвучену інформацію французькою мовою.

12:04 04.03.2024

Наші гості на екскурсії

15 березня 1939 року у місті Хуст проголошена незалежна держава Карпатська Україна і вибрано її президентом Августина Волошина. У той час ці події обговорювали у всьому світі, а епіцентром, місцем, де відбувався Сойм Карпатської України, було приміщення нашої школи. Цього року минає 85-а річниця Карпатської України і 150 років із дня народження Августина Волошина.

14:17 29.02.2024

Наш музей - серед кращих!

Нещодавно завершився І (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу». До участі було представлено презентаційні матеріали і тексти екскурсій за історичним напрямом. За результатами проведення цього туру почесне друге місце виборов  Музей історії школи Хустської СШ І-ІІІ ст.№1 ім.А.Волошина.

12:47 18.02.2024

Гості нашої школи

Сьогодні, 21 серпня 2022 року, у Хустській СШ I-III ступенів №1 імені Августина Волошина побували гості зі Львівщини. Ми говорили про події періоду Карпатської України, про те, що в далекому 1939 році на Соймі було прийнято рішення, що одним із державних символів буде саме синьо - жовтий прапор. А потім - фото напам'ять, де наш Прапор тримають маленькі ручки - майбутнє нашої держави.

14:40 21.08.2022

Екскурсія для внутрішньо переміщених осіб

З метою підтримки осіб, які, тікаючи від війни, змушені були тимчасово переїхати з рідних міст чи сіл на Західну Україну, зокрема, на Хустщину, освітянська спільнота вирішила проводити для них різноманітні просвітницькі заходи. До цієї ініціативи з радістю долучилася і Хустська СШ І-ІІІ ст. №1 ім.А.Волошина.

15:07 28.04.2022

Наш музей - переможець обласного конкурсу музеїв

Відповідно до наказу департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації в період із 01 листопада 2021 року до 01 лютого 2022 року проведено І (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу». У Конкурсі взяли участь юні екскурсоводи музеїв освітніх установ Берегівського, Тячівського, Ужгородського, Хустського районів і міст Ужгорода та Хуста. Загалом було представлено 12 презентаційних матеріалів за різними напрямами.

14:46 16.02.2022

Чендей-фест-2021

У рамках проведення третього Всеукраїнського фестивалю, присвяченого пам’яті відомого українського письменника, лауреата Шевченківської премії Івана Чендея, до Хустської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.№1 ім.А.Волошина сьогодні, 18 вересня, завітали почесні гості – учасники цієї культурно-мистецької події.

14:00 18.09.2021