A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Хустська спеціалізована школа
І-ІII ступенів №1 імені А.Волошина
Хустської міської ради Закарпатської області

Що робити при отриманні сигналу "ХІМІЧНЕ ЗАРАЖЕННЯ"

Дата: 06.04.2022 14:14
Кількість переглядів: 38

????Отримавши інформацію про викид в атмосферу сильнодіючих отруйних речовин і про небезпеку хімічного зараження, необхідно негайно надіти засоби індивідуального захисту органів дихання: протигаз або марлеву пов’язку, найпростіші засоби захисту шкіри (плащі, накидки, гумові чоботи) і як найскоріше залишити зону ураження. Одягнутися потрібно так, щоб залишилося як найменше відкритої шкіри. Залишаючи квартиру (будинок), виключіть джерела електроживлення, візьміть з собою особисті документи, необхідні речі. Виходьте із зони хімічного зараження в сторону, яка перпендикулярна напрямку вітру. Обходьте яри, лощини – в низьких місцях може бути висока концентрація сильнодіючих отруйних речовин.

?? У разі неможливості евакуації залишайтеся у приміщенні, щільно закрийте вікна і двері, димоходи, вентиляційні віддушини (люки). Вхідні двері необхідно завісити шторою, використовуючи ковдри і будь-які щільні тканини. Заклейте щілини в вікнах і стики рам скотчем, плівкою, лейкопластирем або звичайним папером від проникнення в приміщення пару (аерозолів) сильнодіючих отруйних речовин.

????Запам’ятайте! Надійна герметизація житла виключає проникнення сильнодіючих отруйних речовин у приміщення.

??Ознаки хімічного отруєння:

?????різкий біль у грудях;

?????сухий кашель;

?????нудота;

?????порушення координації рухів;

?????різь в очах та слиновиділення;

?????при ураженні хлором – задуха;

?????при ураженні аміаком – прискорене серцебиття, нежить;

?????маревний стан.

??При підозрі на ураження сильнодіючими отруйними речовинами виключіть будь-які фізичні навантаження, прийміть велику кількість рідини (чай, молоко і т. д.) та зверніться в медичний заклад.

????Надання медичної допомоги при ураженні сильнодіючими отруйними речовинами (СДОР).

В першу чергу необхідно захистити органи дихання від подальшої дії сильнодіючих отруйних речовин.

На потерпілого необхідно надіти протигаз або марлеву пов’язку, попередньо змочивши її при отруєнні хлором водою або 2 % розчином питної соди, а при отруєнні аміаком – водою або 5% розчином лимонної кислоти, і винести (вивести) його із зони ураження. У випадках отруєння сильнодіючими отруйними речовинами потерпілому забезпечити спокій і тепло.

????При виході із зони зараження зніміть верхній одяг, ретельно вимийте очі, ніс, рот і відкриті ділянки тіла, зверніться за допомогою до медичного закладу.

??ПАМ’ЯТАЙТЕ!

?????ПРИ ОТРУЄННІ АМІАКОМ винесіть потерпілого з зони зараження, шкіряні покрови, очі, ніс, рот вимийте водою. В очі закапайте дві-три краплі 30% розчину альбуциду, в ніс оливкове масло.

?????ПРИ ОТРУЄННІ ХЛОРОМ винесіть потерпілого із зони зараження. При зупинці дихання зробіть штучне дихання. Шкіряні покрови, рот, ніс вимийте 2 % розчином питної соди або водою.

?????ПРИ НЕОБХІДНОСТІ зверніться за допомогою до медичного працівника або відправте потерпілого в медичний заклад.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора