25 листопада - День білої стрічки

Дата: 25.11.2021 15:00

Сьогодні, 25 листопада, — День білої стрічки, або Міжнародний день усунення насильства проти жінок. 17 грудня 1999 року Генеральна асамблея ООН оголосила саме 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

Цю дату обрали як пам’ять про сестер Мірабал. Вони були політичними активістками, а у 1960 році їх жорстоко вбили за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день – символ світового визнання проблеми гендерного насильства.

25 листопада ще називають Днем білої стрічки. Біла стрічка – це світовий символ протидії насильству проти жінок. Саме з цього дня стартує акція «16 Днів Активізму проти гендерно-зумовленого насильства щодо жінок». Вона була ініційована ще у 1991 році Центром Жіночого Глобального лідерства.

Хустська СШ І-ІІІ ст. №1 ім.А.Волошина теж долучилася до відзначення цієї дати. Так, вихованці школи та їхні вчителі на знак підтримки акції одягли білі стрічки, засвідчивши цим самим: МИ – ПРОТИ НАСИЛЬСТВА.